Nauczyciele - j4ks_1001

Idź do spisu treści

Menu główne:

 
 

Grzegorz - socjolog, pracownik naukowy, dyplomowany nauczyciel jogi Iyengara w stopniu Introductory II (obecnie w trakcie szkolenia Junior I). Jogę praktykuje regularnie od 1992 roku, a jogę Iyengara od 2005 roku. Wiedzę i umiejętności rozwija pod okiem Kasi Pilorz, Ewy Wardzały, Romka Grzeszykowskiego i Konrada Kocota (Joga Iyengara), a także Maćka Wieloboba (Vinyasa Krama). Jogiczną praktykę doskonalił na warsztatach prowadzonych przez Abhijatę Iyengar (Pune, Indie), Rajiva i Swati Chanchani (Dehradun, Indie), Rudrę Gowdę (Rishikesh, Indie), Lois Steinberg (USA), Deana Learnera (USA) i Stephane Lalo (Francja). U uczniów ceni umiejętność samoobserwacji, systematyczność, wytrwałość i budowanie siły woli w kształtowaniu własnej praktyki. Najważniejsze jest jednak to by nasza wspólna praktyka dawała im poczucie radości i zadowolenia. Prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe dla osób dorosłych (KARMA pracownia jogi i terapii psychosomatycznej), dzieci w wieku od 4 14 lat (joga4kids) oraz młodzieży 15+.


W praktyce  jogi najważniejsza jest dla mnie uważność i świadomość tego co robię. Na macie cechuje mnie dążenie do poszukiwania, precyzji, integracji i prostoty w praktyce połączone z dynamiką i płynnością ruchu. Uważam, że regularna praktyka jogi wysubtelnia ciało i zmysły, kształtuje samodyscyplinę i wewnętrzną harmonię, uczy dystansu do siebie i codzienności. Joga to moja filozofia na życie codzienne


 
 

Stella - Socjolog, pracownik naukowy UJ, pisze doktorat o dorastaniu dzieci polskich imigrantów w Norwegii, nauczyciel hatha jogi z uprawnieniami państwowymi. Jogę praktykuje od 2007 roku, a jogę Iyengara od 2008 roku. Stella pogłębiała swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną pod okiem wielu doświadczonych i utytułowanych nauczycieli, między innymi Romana Grzeszykowskiego, Katarzyny Pilorz, Ewy Wardzały, Grzegorza Brydy, Basi Lipskiej-Larsen (Norwegia) oraz Lois Steinberg (USA). Ciągle doskonali swój warsztat pracy poprzez praktykę własną, uczestnictwo w krajowych i zagranicznych szkoleniach, warsztatach oraz konferencjach. Prowadzi zajęcia na wszystkich poziomach zaawansowania. Współpracuje z Karmą – Pracownią Jogi i terapii psychosomatycznej prowadząc zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 18 lat.

Joga stanowi nieodłączną część mojego życia. Jest dla mnie nieustannym przekraczaniem granic ciała i umysłu oraz drogą do wewnętrznej harmonii. Joga jest moją pasją, którą uwielbiam dzielić się z innymi.

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego